داوران

استاد فرهیخته

سلام‌علیکم

 با احترام و سپاس فراوان از همکاری شما با مجله علمی– پژوهش در مهندسی نگهداشت دفاعی، لطفاً جهت داوری مقالات به‌صورت الکترونیک طبق مراحل زیر عمل فرمایید:

1-     انتخاب گزینه مقالات جدید در صفحه اختصاصی داور

2-     انتخاب عنوان "کد مقاله" از جدول موردنظر

3-     نمایش مشخصات مقاله شامل:

توضیحات سردبیر

کد مقاله

عنوان مقاله

نوع مقاله

عنوان کوتاه

موضوعات

چکیده

کلیدواژگان

عنوان مقاله [English]

عنوان کوتاه [English]

چکیده [English]

مقاله

عنوان مقاله

نوع مقاله

عنوان کوتاه

موضوعات

چکیده

کلیدواژگان

عنوان مقاله [English]

عنوان کوتاه [English]

چکیده [English]

کلیدواژگان [English]

تاریخ ارسال

وضعیت

تاریخ آخرین تغییرات

انتخاب گزینه "شما می‌توانید داوری این مقاله را قبول یا رد کنید" سمت چپ سایت؛ در صورت انتخاب عنوان "من قبول می‌کنم مقاله را داوری کنم." و انتخاب گزینه ذخیره، مقاله به قسمت بعد "مقالات در حال داوری" ارسال می‌شود و در صورت انتخاب گزینه "من قبول نمی‌کنم مقاله را داوری کنم"و نوشتن "دلایل شما برای رد داوری" و انتخاب گزینه ذخیره مقاله از صفحه داوری شما خارج می‌شود.

4-      در صورت قبول داوری مقاله به صفحه اختصاصی داور برگشته و گزینه مقالات در حال داوری را جهت داوری انتخاب فرمایید.

5-     انتخاب عنوان "کد مقاله" از جدول موردنظر.

6-      نمایش مشخصات مقاله.

7-     انتخاب گزینه مشاهده فایل (علامت فلش سبزرنگ) از عنوان "فایل مقاله مخصوص داوران" از جدول فایل‌های مرتبط در انتهای صفحه.

8-     ذخیره کردن فایل مقاله در حافظه رایانه خود.

9-   بعد از مشاهده و مطالعه مقاله در رایانه خود به طریق زیر می‌توانید از Comment‌ها جهت قرار دادن توضیح در حاشیه متن استفاده فرمایید:

Commentها درواقع جملاتی است که در حاشیه متن قرار داده می‌شود. به این صورت که اگر با دیگر خود نویسنده و یا فرد دیگری توضیحات را مشاهده کرد، متوجه شود که هر دستور برای چه عبارتی نوشته شده است.

نحوه قرار دادن Comment در Word2003:

1. بعد از باز کردن متن مقاله اگر در نرم‌افزار word2003 آن را مشاهده می‌فرمایید به روش زیر عمل کنید:

انتخاب حرف، کلمه یا عبارت موردنظر با قرار دادن موس بر ابتدای کاراکتر موردنظر و در آن مکان و کشیدن موس تا انتهای حرف کلمه یا عبارت و سپس رها کردن آن (drag &drop)؛ مشاهده می‌شود که رنگ عبارت موردنظر نسبت به سایر قسمت‌های متن تیره‌تر می‌شود. سپس از نوارابزار بالای صفحه، از منوی Insert  گزینه Comment را انتخاب فرمایید و در صورت صحیح بودن محدوده عبارت انتخاب شده در کادر رنگی حاشیه متن توضیح موردنظر خود را تایپ فرمایید.

نکته:

 -جهت اعمال برش، کپی، یا بازیافت متن موردنظر (cut, copy, past)، حذف یا ویرایش آن (edit, delet)، تغییرات در خانواده حروف و بندهای متن و قرار دادن بولت‌ها یا شماره‌گذاری عبارت (font, paragraph Bullet & numbering) بر عبارت رنگی داخل متن یا توضیح آن در حاشیه "راست کلیک" کرده و اعمال موردنظر را انجام می‌دهیم.

- لطفاً جهت استفاده از حروف، اعلائم، قالب‌های آماده، اشکال، تصویرها و... از منوی Insert و از گزینه‌های موجود در آن استفاده فرمایید

 2. نحوه قرار دادن Comment در Word2007:

 اگر مقاله موردنظر را در نرم‌افزار Word2007 بازکرده‌اید به روش زیر عمل فرمایید:

مراحل انجام آن مانند مراحل گفته‌شده در Word2003 است (انتخاب حرف، کلمه یا عبارت موردنظر با قرار دادن موس بر ابتدای کاراکتر موردنظر و کلیک کردن در آن مکان و سپس کشیدن موس تا انتهای حرف کلمه یا عبارت و سپس رها کردن آن؛ مشاهده می‌شود که رنگ عبارت موردنظر نسبت به سایر قسمت‌های متن تیره‌تر می‌شود). از برگه Review گزینه commentNew را انتخاب فرمایید و در صورت صحیح بودن محدوده عبارت انتخاب شده در کادر رنگی حاشیه متن توضیح موردنظر خود را نگارش کنید.

نکته:

- لطفاً جهت حذف (delet)، رفتن به توضیحات قبل یا بعد از توضیحی که در آن قرار داریم (previous, next) از گزینه‌های موجود در برگه Review‌ commentNew استفاده کرده یا بر عبارت رنگی داخل متن یا توضیح آن در حاشیه "راست کلیک" کرده و اعمال برش، کپی، یا بازیافت متن موردنظر (cut, copy, past)، حذف یا ویرایش آن (edit, delet) و تغییرات در خانواده حروف و بندهای متن و قرار دادن بولت‌ها یا شماره‌گذاری عبارت (font, paragraph Bullet & numbering) بر عبارت رنگی داخل متن یا توضیح آن در حاشیه "راست کلیک" کرده و اعمال موردنظر را انجام می‌دهیم.

- لطفاً جهت استفاده از حروف، اعلائم، قالب‌های آماده، اشکال، تصویرها و... از برگه Insert و از گزینه‌های موجود در آن استفاده فرمایید.

10-جهت مشاهده فرم ارزیابی مقالات به صفحه اختصاصی داور رفته و گزینه "فرم داوری" را انتخاب فرمایید و در پنجره بازشده فرم را تکمیل فرمایید و سپس گزینه ذخیره را انتخاب فرمایید.

نکته:

-جهت اصلاح، بازنویسی یا انصراف از فرمان داده‌شده از شکل "جارو" در سمت چپ سؤال استفاده کنید

-در انتهای فرم امکان چاپ فرم، انصراف از ادامه کار (بستن پنجره) و بازنویسی کامل فرم وجود دارد.

11- در کارد " توضیحات داور" توضیحات خود را قرار داده و گزینه ذخیره را انتخاب فرمایید.

12- با انتخاب گزینه Browse در سمت چپ سایت و انتخاب گزینه ارسال می‌توانید مقاله‌ای را که در آن اصلاحات شما انجام گرفته را بازخوانی کنید.

12- گزینه نظر داور شامل قابل‌انتشار، بازنگری جزئی و ... را جهت نظر نهایی انتخاب فرمایید.

پس از تکمیل توضیحات گزینه ذخیره را جهت تکمیل کار داوری خود انتخاب فرمایید.

13- مقاله داوری شده در صفحه اختصاصی داور در عنوان سوم "مقالات داوری شده" قرار خواهد گرفت.

14- در این صفحه با انتخاب علامت "ذره‌بین" می‌توانید نتیجه داوری خود را مشاهده کرده و با انتخاب علامت "ضربدر" می‌توانید آن را حذف نمایید.